Linia kredytowa

Linia kredytowa w koncie – jakie daje korzyści?

Linia kredytowa –  popularnie nazywana również debetem jest standardowym produktem finansowym dostępnym w niemal każdym szanującym się banku. Dzięki niej możemy finansować bieżące wydatki, gdy brakuje nam gotówki do przysłowiowego końca miesiąca czy też w kryzysowych sytuacjach.

Limit odnawialny to doskonałe rozwiązanie na zaciąganie krótkotrwałych zobowiązań, które możemy uregulować, zaraz po wpłacie środków na nasze konto. Jego wysokość ustalana jest przez bank i uzależniona jest głównie od wysokości wpływów na konto. Aby móc z niego korzystać nie musimy za każdym razem podpisywać umowy, co daje nam pełną swobodę w korzystaniu z niego kiedy chcemy i jak chcemy.

Kredyt w rachunku bieżącym to w miarę tania oraz wygodna forma zadłużenia. Jeśli nie posiadamy takiego limitu warto zapytać w banku, w którym posiadamy konto o taką możliwość. Jest to dobre rozwiązanie na zapewnienie nam stabilności finansowej w razie wystąpienia jakichś nieprzewidzianych wydarzeń czy też wydatków. Dzięki niemu nie będziemy musieli się starać o pożyczkę, gdy będziemy jej potrzebować i przechodzić czasochłonnej procedury weryfikacji.

Taki rodzaj pożyczki to również dobre rozwiązanie dla firm. Linia kredytowa dla firm to jeden z najłatwiejszych i najszybszych sposobów na dokapitalizowanie firmy. Dużą zaletą takiego kredytu obrotowego jest szybkość rozpatrywania wniosku oraz możliwość przeznaczania środków na dowolny cel. Dzięki niemu mamy swobodny dostęp do pieniędzy, który pozwala nam poprawić płynność finansową firmy lub rozwiązać jakieś przejściowe problemy finansowe.

Wiele firm poszukuje jakiejś formy pozyskania gotówki. Największy problem mają nowopowstałe firmy, które nie posiadają jeszcze odpowiednio długiego stażu, aby otrzymać pożyczkę. Wyjściem z sytuacji może być konto z debetem na start. Debet to często jedyny dostępny rodzaj pożyczki dla młodych przedsiębiorców.